Avantis al programa Aula L'H - A Fons

17.12.2021

Els nostres alumnes han sortit al programa treballant disciplines STEAM.


A Avantis també treballem amb els nostres alumnes disciplines STEAM. Volem despertar d'una manera divertida la seva curiositat, capacitat d'observació i creativitat per a descobrir, a través d'elements presents en el seu dia a dia, el gust per la ciència i la tecnologia.

El programa Aula L'H de la televisió de l'Hospitalet de Llobregat es va endinsar a alguna d'aquestes activitats que els nostres alumnes van realitzar amb les professores Gosia i Raquel.

Us deixem l'enllaç perquè gaudiu de l'experiència.

Noticies recents
Així tenim cura de l'hort d'Avantis

Així tenim cura de l'hort d'Avantis

Hi anem un cop per setmana
Quant aprenem de la naturalesa quan sortim a descobrir-la!

Quant aprenem de la naturalesa quan sortim a descobrir-la!

De P-3 a P-5 vam anar a la granja d'excursió!
La Keila arriba a Avantis!

La Keila arriba a Avantis!

La gosseta del projecte Dog's&Friends va venir a conèixer els alumnes, per primera vegada, a l'escola
Aquest lloc web utilitza cookies pròpies i de tercers l'única finalitat dels quals és possibilitar la navegació, la comunicació de l'usuari amb la xarxa per a prestar-li el servei sol·licitat i realitzar estadístiques de visites. No emmagatzemem cap mena de dada de caràcter personal. Política de galetes